لینک دوستان

سیسمونیها

پرنیانپوشان

طوطیبازار

ماهیپروری

گریس

جورابکده

چرمشوز

چکش هیدرولیک

فیشمیش 

خرید قسطی ماشین

نصب دوربین مداربسته در تهران. مشاوره و بازدید رایگان

لوازم بازی کودک فروشگاه مادران

سایت ایران 2 ترکیه

مشاوره کنکور

بهترین کلینیک کاشت مو در رشت
دستگاه کنترل تردد

ویروس کشی ویندوز در اقداماتی ساده

آهنگ ترکی

قیمت خانه در منطقه 22

اجاره سوئیت در تهران

قرص دکتر دیلی

تعمیر مبل کلاسیک در تهران

همه ما تجربه لذت‌بخش گردش در شب و استفاده از روشنایی برج‌ نوری در فضاهای بزرگ مثل پارک‌ها، فضای باز مجتمع‌های گردشگری یا سواحل را داشته ایم.  اما کمتر به این موضوع توجه شده ‌است که برج نوری و دکل های روشنایی چه تاثیری در زیباتر شدن فضای شهری ما دارند. چطور شهرداری‌ها یا نهادهای مسئول می‌توانند با استفاده صحیح از این المان‌های اساسی، طرحی نو در زیباسازی شهرها ایجاد کنند!

نه‌تنها شهرداری‌ها بلکه سایر نهادهای تبلیغاتی لازم است به منظور پویاسازی تبلیغات و کاهش هزینه‌ها به شکلی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، به سمت استفاده بیشتر از این محصولات حرکت کنند.

در این مقاله به اهمیت استفاده از برج‌ روشنایی در زیباسازی شهرها می‌پردازیم. همین‌طور به چالش‌ها و عوامل فنی موثر بر اجرای پروژه‌های زیباسازی یا تبلیغاتی با استفاده از این المان‌ها اشاره خواهیم کرد و ظرفیت‌های موجود در کشور و زیرساخت‌های مورد نیاز برای آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

 

اهمیت برج نور در محوطه‌سازی بهینه و زیبا

 برج نوری وظیفه تأمین روشنایی مورد نیاز محوطه‌های باز را بر عهده دارند. نور به‌‌عنوان یک عنصر اساسی در شهرسازی جایگاهی ویژه‌ای‌ دارد. معماران نور را عامل هویت‌بخش فضا می‌دانند و ایجاد جلوه‌های بصری در کنار زیبا ساختن چشم‌انداز فقط بخشی از اهمیت روشنایی در محیط‌های شهری یا فضاهای باز است. توجه به استفاده مناسب و بجا از برج‌های روشنایی با توجه به کارکرد‌هایی که گفته شد در خیلی از مکان‌ها بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته‌ است. در حالی که در تاریخ ۱۸ بهمن ۹۹ خبر نصب هزارمین برج نوری در منطقه ۴ شهرداری تهران شنیده شد، شهرداری میلان ایتالیا فقط در سال سال ۲۰۰۳، بیش از ۹۰هزار یورو برای خرید تجهیزات نصب دکل نوری و برج‌های نوری اختصاص داد.

 

عوامل فنی و اقتصادی موثر بر احداث برج نور

عوامل فنی و اقتصادی موثر بر احداث برج نور

شکل 2-کاربرد برج نور محوطه‌سازی بهینه و زیبا در محیط ورزشی

احداث یک برج نوری تابع عوامل فنی و اقتصادی مختلفی است که بر قیمت تمام‌شده تاثیر مستقیم دارد. سازه یک برج روشنایی از فونداسیون، بدنه گالوانیزه چندقسمتی و سبد حامل پروژکتورها تشکیل شده است. ارتفاع برج نور تا ۶۰ متر نیز قابل افزایش است ولی با بالا رفتن ارتفاع ملاحظات مهندسی مثل زلزله و باد برای حفظ پایداری و ایمنی برج اهمیت مضاعف پیدا می‌کند و روی قیمت تاثیر می‌گذارد.

در بین عوامل موثر در کیفیت نهایی یک برج نوری، کیفیت ورق گالوانیزه و خم آن، کیفیت تابلو برق و قدرت سیستم جابه‌جا کننده سبد حامل پرژکتورها، مهم‌ترین تاثیر را در کارایی محصول نهایی خواهند داشت.خوشبختانه صنعت ساخت برج نوری در کشور ما بومی شده‌ است. در بین تولیدکنندگان داخلی، شرکت سپهر صنعت آداک توانسته است با توجه به شاخص‌های فنی در ساخت این محصول به انتخاب اول کارفرمایان مطرح کشور تبدیل شود. استفاده‌کنندگان از برج روشنایی تولیدشده در کارگاه اختصاصی این شرکت، سطح رضایتمندی بالایی از کیفیت ورق، اجزای تابلو برق و تناسب قدرت گیربکس با وزن سبد(‌در برج‌های با سبد محرک) اعلام کرده‌اند. برای اطلاعات بیشتر در مورد محصول برج نوری ساخت شرکت سپهر صنعت آداک اینجا کلیک کنید.

احداث یک برج نوری

شکل 4- عملیات اجرای برج نوری برای تأمین روشنایی جاده

برج نوری برای محیطی زیباتر

در این مقاله به اهمیت استفاده از برج نوری در زیباسازی و تامین روشنایی فضاهای شهری، شرکتی، نمایشگاهی و... اشاره کردیم. به‌نظر می‌رسد همچنان ظرفیت بالایی برای استفاده از این محصولات  در پارک‌ها و مراکز فرهنگی و تجاری شهرهای کشورمان وجود دارد. در صورت استفاده مناسب از این محصول، علاوه بر قابلیت‌های تبلیغاتی و جذابیت بصری، می‌شود کارکردهای فرهنگی متنوع و اثرگذاری را هم از آن انتظار داشت.

تولید محتوا، خرید بک لینک و رپورتاز آگهی
ویدا علیپور 0914.411.8533

برترین دابسمش ها

 

برترین دوربین مخفی ها