لینک دوستان

خرید قسطی ماشین

نصب دوربین مداربسته در تهران. مشاوره و بازدید رایگان

لوازم بازی کودک فروشگاه مادران

سایت ایران 2 ترکیه

مشاوره کنکور

بهترین کلینیک کاشت مو در رشت

ستایش امداد

داروخانه آنلاین
داروخانه اینترنتی

دستگاه کنترل تردد

ویروس کشی ویندوز در اقداماتی ساده

مدرک تحصیلی
خرید مدرک لیسانس
کلایمر
کلایمر
تابلو چلنیوم

آهنگ ترکی

قیمت خانه در منطقه 22

یکی از راه های درمان زگیل تناسلی ، فریز کردن زگیل تناسلی است که به عنوان کرایوتراپی زگیل تناسلی نیز شناخته می شود. در طول درمان، پزشک به طور مستقیم از نیتروژن مایع، که یک ماده بسیار سرد است، استفاده می کند. این باعث یخ زدن زگیل ها می شود.

فریز کردن زگیل تناسلی روی چه نوع زگیل هایی موثر است؟

فریز کردن برای تمام انواع زگیل ها مناسب است. با این حال، پیش بینی پاسخ زگیل به درمان دشوار است. بنابراین، ممکن است چند نوع زگیل به یک روش به خصوص پاسخ دهند.

آیا پس از فریز کردن زگیل تناسلی، نیاز به استراحت است؟

اغلب بیماران پس از کرایوتراپی نیاز به استراحت و ماندن در خانه ندارند. به ندرت، برخی افراد تا یک یا دو روز پس از درمان، اندکی احساس درد دارند.

آیا کرایوتراپی با درد همراه است؟

اغلب اوقات کرایوتراپی زگیل تناسلی با احساس سوزش خفیف همراه است که می تواند تا مدت کوتاهی -معمولا بین چند دقیقه تا چند ساعت- پس از جلسه درمان ادامه پیدا کند.

با این حال، آستانه تحمل درد در بیماران متفاوت بوده و برخی افراد اظهار می کنند این روش دردناک است و همین امر باعث محدود شدن میزان کرایوتراپی می شود.

برخی از متخصصین در آغاز فرآیند درمان برای کاهش احساس درد از کرم بی حس کننده استفاده می کنند.

آیا امکان انجام کرایوتراپی تحت بی حسی موضعی وجود دارد؟

امکان انجام کرایوتراپی تحت بی حسی موضعی و با استفاده از کرم بی حس کننده یا تزریق ماده بی حسی موضعی در محل درگیر وجود دارد.

برخی اوقات از این روش در زمان انجام کرایوتراپی با شدت بالا و درمان زگیل های مقاوم و گاهی نیز در افرادی که آستانه تحمل درد پایین دارند، استفاده می شود.

اثرات جانبی چیست؟

محدود کردن انجماد به زگیل ها دشوار است زیرا در نهایت، پوست طبیعی مجاور نیز تحت تاثیر قرار می گیرد. تماس مکرر پوست طبیعی با چنین دمای پایینی می تواند به آن آسیب رسانده و باعث ایجاد زخم در نواحی تحت درمان شود، اما اغلب اوقات این وضعیت طی چند ماه به وضعیت طبیعی می رسد.

درمان تهاجمی زگیل های مجرایی (زگیل های موجود در دهانه آلت تناسلی) خصوصا با کرایوتراپی، می تواند منجر به فیبروز مجرا و گاهی نیز باریک شدگی آن تا حدی شود که برای اصلاح آن نیاز به جراحی باشد.

آیا کرایوتراپی برای زنان باردار مناسب است؟

بله. هایفرکیشن، درمانی بی خطر برای بیماران باردار است. کرایوتراپی و هایفرکیشن، تنها روش های بی خطر برای درمان زگیل در بارداری هستند.

زگیل می تواند طی بارداری و تحت تاثیر تغییرات هورمونی رخ دهد، اما اطلاع از این موضوع اهمیت دارد که اغلب اوقات زگیل ها پس از زایمان فروکش می کنند. بنابراین می توان تا زمان تولد صبر کرد.

فاکتورهای اثربخشی زگیل تناسلی

  • اندازه زگیل ها
  • تعداد زگیل های موجود
  • جای زگیل ها (برای مثال زگیل های مقعدی به کندی به کرایوتراپی پاسخ می دهند)
  • مدت زمان پیدایش زگیل ها
  • نوع دستگاهی که برای انجام کرایوتراپی به کار رفته است
  • بیمارانی که به علت درد و عدم مشاهده بهبود، دوره درمانی را تکمیل نمی کنند
  • میزان تجربه متخصص در انجام کرایوتراپی
  • میزان کراتین موجود در زگیل ها

چرا فریز کردن زگیل تناسلی ؟

زگیل‌ها کوچک هستند اما می‌توانند آزاردهنده باشند. اما نیازی به رنج بردن نیست. زگیل ها توسط ویروس پاپیلومای انسانی ایجاد می شوند که بیش از صد نوع از آن شناخته شده است. درمان زگیل تناسلی بر اساس حذف یا کاهش زگیل و فعال کردن پاسخ ایمنی بدن به ویروس زگیل است.

با این حال، فرایند درمان ممکن است زمان زیادی طول بکشد . 70 درصد زگیل ها در عرض دو سال خود به خود بهبود می یابند. البته این روند ممکن است در برخی افراد آهسته تر باشد و تا 5 یا 10 سال طول بکشد.

برای استفاده از خدمات فریز کردن زگیل تناسلی و درمان زگیل تناسلی با استفاده از روش کرایوتراپی با کلینیک اورولوژی الهام تماس بگیرید.

برای یافتن ما کافی است اسم کلینیک را در گوگل جستجو کنید.

برترین دابسمش ها

 

برترین دوربین مخفی ها