لینک دوستان

لوازم بازی کودک فروشگاه مادران

سایت ایران 2 ترکیه

مشاوره کنکور

بهترین کلینیک کاشت مو در رشت

ستایش امداد

داروخانه آنلاین
داروخانه اینترنتی

دستگاه کنترل تردد

ویروس کشی ویندوز در اقداماتی ساده

مدرک تحصیلی
خرید مدرک لیسانس
کلایمر
کلایمر
تابلو چلنیوم

آهنگ ترکی

قیمت خانه در منطقه 22

 

سلامتی به دو دسته کلی تقسیم می شود. سلامتی جسمی و سلامتی روحی. این دو بعد به یکدیگر متصل هستند و با هم رابطه مستقیم دارند. به طور مثال اگر بعد روحی آسیب ببیند بعد جسمی هم آسیب میبیند و بالعکس. پس در کنار ورزش و رعایت اصول بهداشتی که به سلامت جسم مربوط می شود باید فعالیت هایی را برای سلامت روح انجام دهید. این فعالیت ها بسیار گسترده هستند و ممکن است هر فعالیتی به سلامتی روح شما کمک کند. اما در هر انسانی بازی، روح بخش خواهد بود. مخصوصا اگر آن بازی مطابق روحیاتش انتخاب شده باشد. مثلا یکی با فوتبال حالش خوب است و دیگری با تخته نرد. اما مشکل این است که یک مرد 50 ساله با یک جوان 20 ساله همبازی نمی شود. پس در جمع های خانوادگی چه باید کرد؟

بازی و سلامتی

بازی و خانواده

معمولا هر شخصی به این میل دارد که با هم سن خودش هم بازی شود. مثلا پیرمردها با هم سن های خود شطرنج بازی می کنند و جوان ها باهم مافیا بازی می کنند. پس زمانی که به صورت خانوادگی به مسافرت می رویم و یا دور هم جمع می شویم باید فعالیت های انفرادی کنیم و از هم دور شویم؟ خیر

بازی های خانوادگی این روزها به کمک خانواده ها آمده اند و آن ها را دور هم جمع کرده اند. مخصوصا بازی هایی به نام بردگیم. بردگیم ها دسته بندی های متفاوتی دارند و در کنار دسته بندی ها و سبک های متفاوتشان، رده بندی سنی جامعی هم دارند. مثلا ممکن است یک بردگیم طوری طراحی شود که از کودک 8 ساله تا پیرمرد 80 ساله بتوانند با آن بازی کنند. اما نقش بردگیم ها چه زمانی پررنگ تر می شود؟

در مدتی که کرونا مهمان کره ی زمین شد تقریبا تمام انسان ها خانه نشین شده و مجبور به گذراندن وقتشان با خانواده شدند. در این زمان بود که نقش بردگیم ها پررنگ تر شد و کم کم به یک نیاز تبدیل شد. خانواده ها به سمت بازی های خانوادگی رفتند و هر چه گشتند بهتر از بردگیم پیدا نکردند. همین امر باعث شد بعضی از جامعه شناسان بردگیم را جزئی از خانواده ها تلقی کنند.

اما برخی از انسان ها نقش بردگیم را متفاوت تر می دانند. در واقع بردگیم را نجات بخش جمع خانواده ها می دانند. چرا که در بعضی از خانواده ها بردگیم ها توانسته اند موبایل و تلویزیون را شکست داده و دوباره خانواده را دور هم جمع کنند. به هر حال بردگیم، یک شئ مفید در میان خانواده ها محسوب می شود. پس اگر با بردگیم آشنایی ندارید و یا به فکر خرید بردگیم افتاده اید با ما همراه شوید.

بردگیم

شاید نام بردگیم برای شما آشنا نباشد و حتی در تلفظ آن دچار مشکل شده باشید. اما خود بردگیم قطعا برای شما آشنا خواهد بود. کافیست به تعریف بردگیم بپردازیم تا خاطراتتان از بردگیم را به یاد آورید.

بردگیم ها در واقع همان بازی هایی هستند که در ایران به بازی فکری معروف شده اند. این بازی ها معمولا دارای صفحه، کارت، تاس، تایل، توکن، کاغذ و قلم، مهره و یا حداقل یکی از این ها هستند. به طور مثال شطرنج داری صفحه و مهره است. پس جزئی از بردگیم هاست. یا مونوپولی که دارای کارت،تاس،صفحه و مهره است. البته هر کدام از بردگیم ها بنا به معیارهای مختلفی دسته بندی می شوند. مثلا دسته بندی بر اساس تعداد نفرات، دسته بندی بر اساس زمان بازی، دسته بندی بر اساس سن مجاز، دسته بندی بر اساس سبک بازی و ...

در ادامه با دسته بندی هایی از بردگیم ها آشنا می شویم.

بردگیم

بازی‌های استراتژیک

این بازی‌ها معمولا داستانی برای معرفی ندارند. اما قوانین مشخصی دارند؛ مانند بازی‌های شطرنج و لوکوموتیو. این بازی‌ها به بازی‌های استراتژیک معروفند و طرفداران زیاد و مخصوص به خود را دارند.

بازی‌های استنباطی یا معمایی

این بازی ها نیاز زیادی به تجزیه و تحلیل دارند. احتمالا در این دسته از بازی‌های رومیزی قرار است معمای قتلی را کشف کنید. شاید هم قرار باشد آینده ی خاندان خود را پیش بینی کنید! بازی‌هایی مثل بازی dead end drive در این دسته جای می‌گیرند.

بازی‌های آموزشی

با انجام این دسته از بازی ها شما متوجه می‌شوید که یاد گرفتن هم می‌تواند کار لذت بخش و جذابی باشد! مخاطب بسیاری از بازی‌های آموزشی کودکان هستند. بازی‌هایی مثل آزول و بردگیم کینگ دومینو از نوع بازی های آموزشی هستند.

بازی‌های تعاملی

اگر شخصیت مبارزه طلبی هستید، این دسته از بازی‌ها انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. در این بازی‌ها شما تیمی تشکیل می‌دهید و مقابل خود بردگیم یا مقابل دوستانتان بازی می‌کنید. تعداد زیادی از بازی‌های رومیزی را می‌توان در این ژانر قرار داد. بازی‌هایی مثل crew و کدتو از این دست بازی ها هستند.

بازی‌های اروپایی یا آلمانی

این ژانر از بازی‌های رومیزی بعد از جنگ جهانی دوم در آلمان به وجود آمد تا دلیلی برای دور هم جمع شدن خانواده ها بعد از بحبوحه ی جنگ باشد. یادگیری این بازی ها راحت است و عنصر شانس در بازی مهم است. بازی‌هایی مثل Catan  و لوکوموتیو از این ژانر هستند.

بازی‌های جاسوسی

این نوع بردگیم‌ها باید گروهی بازی شوند و بسیار پرطرفدار هستند. نقش‌های مختلفی در این نوع بازی‌ها موجود است و نقش هر دسته مخفی می‌ماند. اگر به بازی‌های مافیایی علاقه مند هستید، این ژانر انتخاب مناسبی برای شماست! بازی‌هایی مثل بازی اولون، گرگینه یک شبه، راز هیتلر و کودتا از این نوع بازی ها هستند.

بازی‌های مخصوص مهمانی و دورهمی

این دسته از بردگیم‌ها به صورت گروهی و با افراد زیاد بازی می‌شوند و معمولا هیچ داستانی ندارند. برای برنده شدن کافی است تا قوانین را بدانید و اندکی دقت به خرج دهید. این ژانر بازی، انتخابی عالی برای مهمانی های شماست. بازی‌هایی مثل جنگا، تابو و تیزبین در این دسته جای دارند.

بازی‌های نقش آفرینی

در این نوع بردگیم، بازیکن اختیار عمل دارد. تصمیمات و انتخاب‌‌های بازیکنان، مسیر و نتیجه‌ی بازی را رقم می‌زند. اگر در این بازی‌ها شرکت کنید، باید یک شخصیت از بازی را برای خود انتخاب کرده و بر اساس صفات شخصیتی خود، بازی را همانطور که می‌خواهید اجرا کنید. این ژانر مخاطبین خاص خودش را دارد. بازی‌هایی مثل دی اند دی (دانجنز اند دراگونز) یا بازی‌های تخیلی دیگر مانند جنگ ستارگان، جزو محبوب‌ترین‌های این دسته هستند.

بازی‌های اقتصادی

این بازی ها جهت شبیه سازی اقتصادی از شرایط واقعی تولید می‌شوند. در این بازی ها امکان خرید و فروش دارایی‌های خود را خواهید داشت. مثلا در بازی مونوپولی بازیکن‌ها برای در دست گرفتن انحصاری خانه‌های خاص در زمین بازی  تلاش می‌کنند. جالیز و فرابورس از دیگر بازی‌های این ژانر هستند.

بازی‌های جنگی

همانطور که از نام این بازی‌ها پیداست، جنگی برای شما در راه است! برای این نوع بازی‌ها لازم است استراتژی خود را تعیین کنید. برای مثال بردگیم Game Of Thrones از بهترین های این ژانر است و شما در این بازی قرار است خاندان های مهم را کنترل یا با خود همراه کنید. اغلب بازی‌های این ژانر، به عنوان بازی‌های استراتژیک نیز شناخته می‌شوند.

حال که با بردگیم و دسته بندی هایش آشنا شده اید آماده نجات دادن جمع های دورهمی و خانوادگی تان شده اید. اما بردگیم را از کجا تهیه کنیم؟

 بازی‌های جنگی

بهترین فروشگاه بردگیم

فروشگاه های زیادی وجود دارند که بازی و بردگیم می فروشند. اما آیا همه ی آن ها کیفیت یکسانی را ارائه می دهند؟ خیر!!

مواردی بوده اند که به سایت های بزرگی مراجعه کرده اند و با خیال مورد اعتماد بودن آن سایت ها بردگیم را خریداری کرده اند. اما پس از آن که کیفیت آن را با بردگیم اصلی مقایسه کرده اند متوجه دلیل ارزان تر بودن آن بازی ها شده اند: کیفیت پایین تر!!!

 خدمات پس از فروش و مشاوره فروش هم از موارد مهمی است که برخی از فروشگاه های بردگیم آن را ارائه می دهند. سایت بازیسل فروشگاهی معروف و حرفه ای در حوزه بردگیم است که با کیفیت ترین بازی ها را با مناسب ترین قیمت و همراه با مشاوره در اختیار خریداران قرار می دهد. بردگیم از جذاب ترین بازی های حال حاضر است که پیشنهاد می کنیم اگر تا بحال آن را امتحان نکرده اید حتما به دنیای جذابش وارد شوید.

خرید بکلینک و رپورتاژ
ویدا علیپور 0914.411.8533

برترین دابسمش ها

 

برترین دوربین مخفی ها