لینک دوستان

سیسمونیها

پرنیانپوشان

طوطیبازار

ماهیپروری

گریس

جورابکده

چرمشوز

چکش هیدرولیک

فیشمیش 

خرید قسطی ماشین

نصب دوربین مداربسته در تهران. مشاوره و بازدید رایگان

لوازم بازی کودک فروشگاه مادران

سایت ایران 2 ترکیه

مشاوره کنکور

بهترین کلینیک کاشت مو در رشت
دستگاه کنترل تردد

ویروس کشی ویندوز در اقداماتی ساده

آهنگ ترکی

قیمت خانه در منطقه 22

اجاره سوئیت در تهران

قرص دکتر دیلی

تعمیر مبل کلاسیک در تهران

منطقه اروپایی استانبول، یکی از محل‌های پر جذابیت برای خرید ویلا در ترکیه است. این منطقه با داشتن تاریخی غنی، فرهنگ و همچنین مناظر زیبا، گزینه‌ی مناسبی برای افرادی است که به دنبال خرید ویلا در یک شهر تاریخی و جذاب هستند. در این مقاله بهترین نقاط برای خرید ویلا در منطقه اروپایی استانبول را بررسی می‌کنیم.

۱. بلیکدوزو (Beylikdüzü)

بلیکدوزو یکی از مناطقی است که در غرب استانبول واقع شده است. این منطقه با داشتن خدمات و امکانات بسیار عالی، محلی مناسب برای خرید ویلا محسوب می‌شود. این منطقه با داشتن پارک‌های بزرگ، مراکز خرید و همچنین دسترسی آسان به مراکز شهری، گزینه‌ی بسیاری از افراد برای خرید ویلا محسوب می‌شود.

۲. بیکوز (Beykoz)

بیکوز یکی از مناطقی است که در شمال شرقی استانبول واقع شده است. این منطقه با داشتن مناظر طبیعی زیبا، محلی بسیار جذاب برای خرید ویلا محسوب می‌شود. بیکوز با داشتن جنگل‌های طبیعی و همچنین چشم اندازهای فوق العاده، برای افرادی که به دنبال زندگی در یک منطقه سبز و آرام هستند، گزینه‌ی مناسبی است.

۳. ببک (Bebek)

ببک یکی از مناطقی است که در شمال غربی استانبول واقع شده است. این منطقه با داشتن مناظر زیبا و خدمات عالی، محلی بسیار جذاب برای خرید ویلا محسوب می‌شود. ببک با داشتن یک خلیج زیبا، پارک‌های عمومی و همچنین مراکز خرید و سرگرمی، گزینه‌ی بسیاری از افراد برای خرید ویلا می‌باشد.

۴. ساری‌یر (Sarıyer)

ساری‌یر یکی از مناطقی است که در شمال استانبول واقع شده است. این منطقه با داشتن مناظر طبیعی زیبا و همچنین نزدیکی به دریا، گزینه‌ی بسیاری از افراد برای خرید ویلا محسوب می‌شود. ساری‌یر با داشتن یکی از بلندترین تپه‌های استانبول و همچنین شهرک‌های بسیار عالی، برای افرادی که به دنبال یک زندگی لوکس و بی همتا هستند، گزینه‌ی مناسبی است.

۵. بورگاز (Burgaza)

بورگاز یکی از جزایر بسیار زیبای استانبول می‌باشد. این جزیره با داشتن مناظر طبیعی فوق العاده و همچنین خدمات عالی، محلی بسیار جذاب برای خرید ویلا محسوب می‌شود. بورگاز با داشتن خلیج‌های زیبا، پارک‌های عمومی و همچنین مراکز خرید و سرگرمی، گزینه‌ی بسیاری از افراد برای خرید ویلا می‌باشد.

۶. سیلیوری (Silivri)

 

سیلیوری یکی از مناطقی است که در جنوب غربی استانبول واقع شده است. این منطقه با داشتن دسترسی آسان به دریا و همچنین خدمات بسیار عالی، گزینه‌ی بسیاری از افراد برای خرید ویلا محسوب می‌شود. سیلیوری با داشتن سواحل زیبا و همچنین شهرک‌های بسیار عالی، برای افرادی که به دنبال یک زندگی لوکس و آرامش‌بخش در کنار دریا هستند، گزینه‌ی مناسبی است.

۷. بیوک‌چکمجه (Buyukcekmece)

بیوک‌چکمجه یکی از مناطقی است که در شرق استانبول واقع شده است. این منطقه با داشتن مناظر طبیعی زیبا، شهرک‌های بسیار عالی و همچنین دسترسی به دریا، گزینه‌ی بسیاری از افراد برای خرید ویلا محسوب می‌شود. بیوک‌چکمجه با داشتن پارک‌های عمومی، مراکز خرید و سرگرمی و همچنین رستوران‌های خوب، محلی بسیار جذاب برای زندگی و خرید ویلا می‌باشد.

۸. اسنیورت (Esenyurt)

اسنیورت یکی از مناطقی است که در غرب استانبول واقع شده است. این منطقه با داشتن قیمت‌های مقرون به صرفه و همچنین دسترسی آسان به مراکز خرید، گزینه‌ی بسیاری از افراد برای خرید ویلا محسوب می‌شود. اسنیورت با داشتن خدمات عالی، مراکز آموزشی، فضاهای سبز و همچنین فروشگاه‌های بزرگ، گزینه‌ی مناسبی برای زندگی و خرید ویلا می‌باشد.

در نهایت، استانبول با داشتن مناظر طبیعی زیبا، فرهنگ و تاریخ غنی، اقتصاد پویا و همچنین فرصت‌های شغلی زیاد، یکی از محبوب‌ترین شهرهای جهان برای سرمایه‌گذاری و خرید ویلا محسوب می‌شود.

امروزه با عرضه بسیاری از بازی‌ها در بازارهای گیمینگ، قطعاً تمامی کاربران به سمت بازی‌های ویدیویی با گرافیک بسیار بالا رفته‌اند و از طرفی بازی‌هایی که آنلاین هستند و بتل رویال دارند نیز از بازی‌های پر طرفدار محسوب می‌شود، در این بین بازی‌هایی که گرافیک بسیار منحصر به فردی ندارند همانند بازی ورلد اف وارکرفت توانسته در بین رقیبان خود چندین سال به خوبی نمایش داده شود؛ این بازی از لحاظ گرافیکی ، گرافیک خوبی دارد ولی در سیستم‌هایی که قدرتمند نیستند نیز اجرا خواهد شد و این مورد حسن نیت آن خواهد بود.

دنیای بازی ورلد اف وارکرفت به گونه ایی می‌باشد که شما با وارد شدن به محل بازی می‌توانید شخصیت اصلی کارکتر خود را انتخاب کرده و شروع به بازی کردن کنید. (توجه داشته باشید که در دنیای ولد اف وارکرفت شما می‌توانید طلسم و سلاح و گروه خود و… را انتخاب کنید و آماده بازی کردن باشید) امروزه این بازی در سبک ام ام او آر پی جی اجرا می‌شود و قطعاً که توانسته از سال ۲۰۰۴ به بعد به یکی از بازی‌های محبوب در این سبک نام برده شود، البته بیش از ۱۰ میلیون پلیر این بازی دارد و در رکود گینس ثبت شده است.

ورلد اف وارکرفت دراگون فلایت چیست؟ ایده ساخت آن چگونه شکل گرفت؟

ورلد اف وارکرفت دراگون فلایت سالانه برای این بازی بسیار مهیج و پر طرفدار آیکون و به اصطاح آیتم‌های جذابی ارائه خواهد شد و این مورد سبب شده که کاربران با توجه به این موارد این بازی را به عنوان بهترین بازی انتخاب کنند. ابتدا بهتر است که نحوه ایجاد دراگون فلایت را برای شما شرح دهیم، در پی شکست جیلر در شدولند بلیزارد قطعاً که شرکت سازنده این بازی در فروردین ماه ۱۴۰۱ تصمیم به این گرفت که آپدیت جدیدی را ارائه دهد و قطعاً که اکسپنشن جدیدی را ایجاد کند، پس از مدتی اکسپنشن ۱۰ ارائه شد ولی تغییر اساسی در این مورد چی بود؟ ایجاد دراگون فلایت ورلد وارکرفت سبب شده بود که کاربران زیادی از این تغییر راضی باشند، شما با دراگون فلایت ورلد اف وارکرفت سبب شده بود اژدهایان جدیدی به وجود یابد و به عبارتی جنگی میان آن‌ها نیز رخ دهد.

اگر از تمامی موارد بالا بگذریم، قطعاً تهیه کردن دراگون فلایت و به عبارتی خرید دراگون فلایت ولد اف وارکرفت سخت خواهد بود به این دلیل که سایت‌های کمی این مورد را ارائه می‌دهد که قطعاً داشتن لاینسس برای آن سخت خواهد بود (البته در شبکه‌های اجتماعی حساب‌هایی وجود دارد که این مورد را عرضه می‌کنند ولی پیشنهاد ما به شما برای جلوگیری از کلاهبرداری آن است که از سایت‌های معتبر خریداری کنید)؛ سایت وو آنلاین یکی از سایت‌های پیشگام در این موضوع خواهد بود و البته شما می‌توانید در آن خرید دراگون فلایت ورلد اف وارکرفت به صورت ارزان را تجربه کنید و شما پس از خرید به سرعت می‌توانید از کد لاینسس استفاده کنید.

رفع تحریم بازی ورلد اف وارکرفت با اگزیت لگ، روش تضمینی:

در کشور ایران برخی از بازی‌ها با تحریم مواجه می‌شوند (با توجه به هر دلایلی) و این موضوع سبب آزرده خاطر شدن کاربران خواهد شد، در این بین شرکت‌ها و یا سازنده و کمپانی که بازی مد نظر را ساخته راه و به نوعی روش برای دور زدن تحریم را برای کاربران خود ارائه می‌دهد و یکی از این روش‌های استفاده از اگزیت لگ می‌باشد. رفع تحریم یکی از نکات مهمی است که درباره این بازی باید به آن توجه کرد.

اما بهتر است از شما بپرسیم که تا به حال با پینگ بسیار بالا برخورد کرده‌اید؟ آیا از سرعت اینترنت دچار لگ شده‌اید؟ تأخیر در بازی ورلد اف وارکرفت داشته‌اید؟ قطعاً پاسخ به این سؤالات بله خواهد بود، اما امروزه با استفاده از اگزیلت لگ می‌توانید تمامی این موارد را به خوبی برطرف کنید؛ به جرئت تمام می‌توان ذکر کرد که خرید اگزیت لگ و یا اکانت های پرمیوم آن (یا اشتراک منحصر به فرد آن) یکی از بهترین امرهایی می‌باشد که فرد گیمر می‌تواند انجام دهد، این نرم افزار توانسته در تمام نقاط ایران و کشورهای خارج میزان پینگ را به حداقل برساند.

توجه داشته باشید که برای تمامی بازی‌های از جمله ورلد اف وارکرفت، اورواچ، نیو ورلد، لاست آرک، کانتر استرایک و البته سرورهای کالاف دیوتی وارزون و فورتنایت و اپکس لجند و… قادر به کاهش پینگ می‌باشد؛ بهتر است بدنید برای خرید اکانت و اشتراک‌های اگزیت لگ بهترین سایت ایرانی که قادر به ارائه آن است وو آنلاین می‌باشد و البته بهترین نسخه و چند ماهه اشتراک این برنامه را برای کاربران سایت خود ارائه می‌دهد.

گیم تایم ورلد اف وارکرفت چیست؟ آیا محدودیتی محسوب می‌شود؟

بسیاری از بازی‌های پر طرفدار زنده دنیا برای کاربران خود به صورت هفتگی یا ماهیانه درخواست اشتراک دارند و البته که این نوع از اشتراک‌ها برای حمایت از شرکت سازنده بازی می‌باشد؛ گیم تایم ورلد اف وارکرفت برای آن می‌باشد که شما برای بازی کردن وارکرفت باید اشتراک ۶۰ روزه داشته باشید و البته که پلیر های بازی وارکرفت باید خرید گیم تایم ورلد اف وارکرفت را انجام دهند که صلاحیت بازی کردن داشته باشند، توجه داشته باشید که کدهایی برای شما در اختیار در صورت خرید گذاشته می‌شود که با وارد کردن آن‌ها نیز می‌توانید شروع به بازی کردن کنید به مدت ۶۰ روز؛ توجه داشته باشید که سایت‌های کلاه بردار در این زمینه فعالیت‌هایی انجام می‌دهند که شما با پرداخت هزینه منتظر آن خواهید بود که کدی برای شما ارسال شود و در صورتی که کدهای اشتباه برای شما ارسال خواهد شد؛ اما بهترین سایت برای خرید گیم تایم ورلد اف وارکرفت ارزان سایت وو آنلاین است که پیشرو در این زمینه می‌باشد.

نکته: توجه داشته باشید که شما می‌توانید از این بازی درآمد زایی دلاری داشته باشید و اگر شما بازیکن خوبی در این بازی باشید شک نداشته باشید که به راحتی در برخی از شرکت‌های گیمینگ استخدام خواهید شد.

در شش تا نه ماهگی ریش شما باید پر قدرت باشد و می توانید مانند یک حرفه ای آن را تکان دهید. اما این مرحله همچنین مرحله ای است که در آن رشد ظاهراً می تواند متوقف شود. با این حال، این طبیعی است، همانطور که ریزش ناشی از برس زدن منظم است. مردان به طور متوسط ​​50 تا 100 مو در روز می ریزند.
ریش ممکن است در این مرحله نیز سر زشت خود را به عقب برگرداند، اما می‌توانید با شستشوی منظم و مرطوب‌کننده با آن مبارزه کنید.
و در نهایت، بعد از 10 تا 12 ماه، تمام ریشی را که می‌توانید بخواهید خواهید داشت و سپس مقداری. اینکه چه زمانی یا اگر انتخاب کنید آن را کوتاه کنید به خودتان بستگی دارد، اما می‌توانید اجازه دهید که فراتر از مرحله «سال» رشد کند.
عوامل زیادی ممکن است شما را وادار کند که ریش خود را کوتاه کنید، از جمله شغل و محل کار. برخی مشاغل و شرکت ها قوانینی در مورد موهای صورت و نظافت دارند، و بی معنی است که شغل خود را به دلیل جنگ با ریش فدا کنید.
در مرحله بعد، بیایید کمی عمیق‌تر کنیم و در مورد مراحل رشد ریش و عواملی که بر رشد ریش شما تأثیر می‌گذارند صحبت کنیم.

فاز رشد مو
در حالی که بهترین جراح کاشت ریش می گوید رشد ریش در چند مرحله اتفاق می افتد، تمام رشد مو از سه مرحله می گذرد: آناژن، کاتاژن و تلوژن. در حالی که این یک "مرحله" رشد ریش نیست، اما چرخه رشد مو برای این فرآیند ضروری است.

فاز آناژن

فاز آناژن چرخه رشد مو نشان دهنده مرحله رشد است. سلول‌های ریشه فولیکول‌های مو در مرحله آناژن با سرعتی سریع تقسیم می‌شوند که می‌تواند بین دو تا شش سال یا حتی بیشتر طول بکشد.
ریشه به طور مداوم در این مرحله تقسیم می شود و رشته های مو ممکن است نیم اینچ یا بیشتر در ماه رشد کنند.

فاز کاتاژن

کاتاژن کوتاه ترین مرحله از سه فاز است و بخش "انتقالی" چرخه را نشان می دهد. رشد مو در مرحله کاتاژن متوقف می شود و رشته های مو از فولیکول های مو جدا شده و به پوست می چسبند. علاوه بر این، خون رسانی به مو به طور کامل قطع می شود.
موهایی که در مرحله کاتاژن هستند - که فقط دو تا سه هفته طول می کشد - رشدشان متوقف شده و دیگر در مرحله فعال نیستند.
فاز تلوژن
موهای جدید، موهای قدیمی را به بیرون هل می دهند و در نهایت باعث ریزش آن در مرحله تلوژن می شوند که ممکن است دو تا چهار ماه طول بکشد. در حالی که موهای قدیمی می ریزند، فولیکول به فاز آناژن باز می گردد تا چرخه رشد ریش دوباره شروع شود.
به خاطر داشته باشید که هر مردی در مورد مراحل رشد مو از یک الگوی کوتاه و خشک پیروی نمی کند. بسیاری از عوامل، که کمترین آنها ژنتیک است، به تعیین مدت زمان باقی ماندن موهای ریش و موهای صورت شما در سه مرحله کمک می کند.
که ما را به بخش بعدی هدایت می کند:
عوامل موثر بر رشد ریش
اگر همه مردان یکسان بودند و سبک زندگی مشابهی داشتند، احتمالاً می توانستند با درجه ای از دقت پیش بینی کنند که چه نوع ریشی خواهند داشت. اما همه آنها یکسان نیستند، به همین دلیل است که مردان مراحل رشد ریش را به روش های مختلف تجربه می کنند.
در اینجا برخی از مهم ترین عواملی که بر رشد ریش تأثیر می گذارد آورده شده است:
ژنتیک

ژنتیک به ما می گوید که اگر پدر یا پدربزرگمان ریش داشته باشند، شانس زیادی برای رشد ریش کامل و سالم داریم. درک اصل و نسب خود می تواند به شما کمک کند تا بفهمید چه نوع ریشی ممکن است رشد کنید یا چرا به روش خاصی رشد می کند، اگرچه این در هر موردی درست نیست زیرا همیشه این احتمال وجود دارد که یک ویژگی خاص منتقل نشود.
سن
سن شما به تعیین میزان رشد ریش و کیفیت آن کمک می کند. مردان در حدود سن 13 سالگی شروع به رشد موهای صورت می کنند. به طور کلی، فراوان ترین و سریع ترین رشد مو در سنین 25 تا 35 سالگی رخ می دهد. سرعت رشد با افزایش سن مردان کاهش می یابد، اما نه همیشه به طور قابل توجهی

تستوسترون

نتیجه این است: مردان با سطوح بالاتر تستوسترون شانس بیشتری برای رشد موهای فراوان صورت و بدن دارند. منطقی است، درست است؟ بدن تستوسترون تولید می کند که به نوبه خود موهای نازک را ضخیم تر و رنگ تیره تر می کند.
با این حال، طرف دیگر این است که مردان با سطوح بالاتر تستوسترون اغلب به دلیل دی هیدروتستوسترون، آندروژنی که به مردان ویژگی های مردانه می دهد اما ممکن است باعث ریزش مو شود، بیشتر مستعد طاسی هستند. اگر تعجب می کنید که چرا مردی که ریش را تکان می دهد طاس است، DHT مقصر احتمالی آن است.
رژیم غذایی

به نقل ازمتخصصین الو پزشک یک رژیم غذایی سالم بر بسیاری از جنبه های زندگی ما از جمله رشد ریش تاثیر مثبت دارد. یک رژیم غذایی کامل که سرشار از پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی است، به حفظ ریش شما کمک می کند و در عین حال آن را قادر می سازد تا پتانسیل رشد خود را به حداکثر برساند.
اطمینان از اینکه رژیم غذایی شما حاوی مقدار زیادی پروتئین است مهم است زیرا مو از پروتئین تشکیل شده است. کمبود پروتئین می تواند رشته های سبیل را شکننده و ضعیف کند

قطعات مورد نیاز در جراحی ایمپلنت

 استنت جراحی (Surgical Stent)

با استفاده از کست های تشخیص استنت جراحی (Surgical Stent) ساخته میشود این استنت تمپلیت (Template) نیز نامیده میشود. این وسیله راهنمایی برای جراح است تا ایمپلنت را در موقعیت مناسب قرار دهد. دقت داشته باشید که استنت حتماً قبل از جراحی استریل شده باشد.

فیکسچر (Fixture)

یا بدنه ایمپلنت (Implant Body) فیکچر یا بدنه ایمپلنت یکی از قطعات اصلی مورد استفاده در جراحی ایمپلنت است که در استخوان دریل شده قرار میگیرد و در تماس مستقیم با استخوان است. شکل ۲۳-۱۷ فیکسچر

پیچ محافظ (Cover Screw)

در جراحی دو مرحله ای پس از قرار دادن فیکسچر در مرحله اول، پنک پیچ پوشاننده به نام Cover Screw روی فیکسچر قرار میگیرد تا مانع از ورود بافت نرم استخوان و مواد باقی مانده از روند جراحی به داخل حفرة محل جراحی شود.فرم دهنده لثه (Gengivial Former Healing Abutment) در ایمپلنت یک مرحله ای و در همان جلسه قرار دادن فیکسچر Healing Abutment بر روی فیکسچر بسته می شود و در ایمپلنت دو مرحله ای در جراحی مرحله دوم و پس از باز کردن Cover Screw یک پایه موقت به نام Healing Abutment روی فیکسچر قرار میگیرد تا لکه یا بافت نرم اطراف فیکسچر شکل و فرم بگیرد.

معرفی قطعات پرونز ایمپلنت

پایه پروتز یا اباتمنت (Abutment)

اباتمنت قسمتی از ایمپلنت است که باعث اتصال بین قسمت پروتزی به فیکسچر میشود و میتواند از جنس طلا زیرکونیوم و تیتانیوم باشد. شکل ۲۸-۱۷ پایه پروتز یا اباتمنت

ایمپرشن کوپینگ (Impression Coping)

ایمپرشن کوپینگ قطعه ای است که در هنگام قالب گیری بر روی فیکسچر قرار می گیرد و برای شبیه سازی موقعیت فیکسچر استفاده میشود و بسته به روش قالب گیری در انواع Close و Open موجود است.

ایمپرشن کوپینگ Close در روش قالب گیری Close به کار میرود و پس از خارج کردن قالب از دهان بیمار ایمپرشن کوپینگ در دهان باقی میماند همراه با قالب جدا نمیشود ایمپرشن کوپینگ Open در روش قالب گیری Open به کار میرود و پس از باز کردن کویینگ این وسیله همراه با قالب از دهان خارج میشود

آنالوگ (Analogue)

 ایمپرشن کوپینگ پس از تهیه قالب از دهان بیمار از روی فیکسچر در دهان بیمار باز شده و به آنالوگ در خارج از دهان متصل میشود سپس جزء متصل شده به ایمپرشن کوپینگ بر روی قالب دهان بیمار منتقل شده و به لابراتوار ارسال میشود.

منطقه تور آنتالیا تابستان که تمام عرفان های گذشته را در روزگار ما ارائه می دهد، اکنون به دلیل زیبایی های باستان شناسی و طبیعی، “ریویرای ترکیه” نامیده می شود. آنتالیا جایی است که دریا، خورشید، تاریخ و طبیعت هماهنگی کاملی را تشکیل می دهند و همچنین زیباترین و شفاف ترین ساحل در امتداد مدیترانه را در بر می گیرد. این شهر همچنان اهمیت خود را به عنوان مرکزی در طول تاریخ در سواحل جنوبی کشور، علاوه بر زیبایی های طبیعی شگفت انگیز خود حفظ کرده است. شهر اساطیری که خدایان و الهه ها را در خود جای داده بود، اکنون تمام اسرار و شگفتی های خود را به نمایش گذاشته است.

تور آنتالیا تابستان ۱۴۰۱ در غرب منطقه مدیترانه واقع شده است. در زمان های قدیم تمام پامفیلیا به معنای “سرزمین همه قبایل” را در بر می گرفت. این سرزمین واقعاً شایسته این نام است زیرا در طول تاریخ شاهد تمدن های متوالی زیادی بوده است. در قرن اول پیش از میلاد، آتالوس، پادشاه پرگاموم، به مردان خود دستور داد تا زیباترین قطعه زمین را پیدا کنند. او می خواست که آنها “بهشت روی زمین” را پیدا کنند. پس از جستجوی طولانی در سراسر جهان، آنها این سرزمین را کشف کردند و گفتند: “این باید “بهشت” باشد و پادشاه آتالوس شهر را با نام “Attaleia” تأسیس کرد. از آن زمان به بعد بسیاری از ملل چشمان خود را به این شهر دوختند. هنگامی که رومیان بر پادشاهی پرگامنه تسلط یافتند، آتالیا به شهر رومی برجسته ای تبدیل شد که امپراتور بزرگ روم هادریان در سال 130 پس از میلاد از آن بازدید کرد. یک طاق به افتخار او ساخته شد که اکنون ارزش دیدن دارد. سپس بیزانسی ها آمدند و پس از آن ترکان سلجوقی شهر را در سال 1207 تصرف کردند و نام دیگری به آن آدالیا دادند و مناره یولی را ساختند. عثمانی ها از سلجوقیان پیروی کردند و سرانجام در داخل جمهوری ترکیه به شهر ترکیه و بندری مهم تبدیل شد. آنتالیا از سال 1960 به سرعت در حال رشد بوده و جمعیت آن بر اساس سرشماری سال 1990، 1,146,109 نفر است.

آب و هوای استان معمولی مدیترانه ای است: تابستان ها گرم و خشک و در زمستان ها معتدل و بارانی است. تابش آفتاب از آوریل تا اکتبر تضمین می شود و زمستان ها به طرز دلپذیری ملایم است. رطوبت کمی بالا، حدود ۶۴ درصد و میانگین دمای آب ۲۱.۵ درجه سانتیگراد است. آنتالیا واقعاً یک مکان بهشتی است که در آن فصل تابستان حدود ۸-۹ ماه است.

حمل و نقل
تقریباً از تمام شهرهای کشور می توانید به آنتالیا برسید و حتی از شهرهای کوچک نیز شرکت های اتوبوسرانی که به آنتالیا می روند در دسترس هستند. آنتالیا یک فرودگاه بین المللی دارد که ممکن است شما را به شهرهای بزرگ متصل کند. دارای امکانات مدرن از جمله اتاق انتظار، رستوران، کافه بار و مرکز خرید می باشد. هنگام سفر دریایی می توانید از خط کشتی فری ونیز آنتالیا استفاده کنید.

جاذبه های گردشگری
آنتالیا و اطراف آن یک مرکز گردشگری مهم و قابل توجه در سواحل مدیترانه با آب و هوای عالی و هماهنگی عالی از زیبایی های باستان شناسی، تاریخی و طبیعی در طول سال است. تورهای روزانه به مناطق توریستی اطراف مانند سیده، آلانیا و ترمسوس در دسترس هستند، علاوه بر تورهای طولانی تر به پاموکاله یا کاپادوکیه یا هر جایی که مایلید بروید. راهنمایان گردشگری حرفه ای نیز در دسترس هستند.

دیوارهای شهر دیدنی
: طاق یادبود هادریان و برج ساعت قابل توجه هستند و به دوران هلنیستی باز می گردند.

Kaleici: این هسته شهری است که در طول زمان تمدن های زیادی را در بر گرفته است. اکنون بازسازی شده و با هتل‌ها، رستوران‌ها، مراکز خرید و تفریحی به جذاب‌ترین مرکز گردشگری تبدیل شده است. Kaleici تمام ویژگی های باستان شناسی اصلی ترکی باستان را حفظ کرده است. مارینا بندر به طور کامل بازسازی شده است و ارزش بازدید را دارد. فعالیت های مرمتی در Kaleici برنده جایزه سیب طلایی، اسکار گردشگری شد.

موزه آنتالیا: موزه ای برنده جایزه و یکی از برجسته ترین موزه های باستان شناسی جهان. همچنین این تنها موزه در ترکیه است که دارای بخش کودکان است که آثار باستانی جذاب برای کودکان را به نمایش می گذارد.

دروازه هادریان: این طاق مرمری زینتی در قرن دوم قبل از میلاد توسط رومیان به افتخار امپراتور هادریان ساخته شد. این شگفت انگیزترین منطقه در کل منطقه باستانی پامفیلیا است.

مناره کسیک (مناره شکسته): زمانی کلیسای پاناگلیا بیزانسی بود که بعداً به مسجد تبدیل شد.

مناره یولی: این مناره فلوت دار قرن سیزدهم توسط سلجوقیان ساخته شده است. این مناره که با کاشی های آبی تیره و فیروزه ای تزئین شده بود، در نهایت به نماد شهر تبدیل شد.

Karatay Medresesi، برج Hidirilk، Ahi Yusuf Mescidi، مسجد ایسکله، مسجد مورات پسا، مسجد تکلی مهمت پسا، مسجد بالی‌بی، مسجد مسلمیم، مسجد سیه سنان افندی و مسجد عثمان افندی از دیگر مکان‌هایی هستند که می‌توان از آن بازدید کرد.
«هان» کاروانسراهای سلجوقی یا عثمانی هستند که دارای اهمیت معماری هستند. برخی از ارزش های بازدید عبارتند از Evdir Han، Klrkoz Han، Alara Han و قلعه و Sarapsu (Serapsu) Han.

شهرهای باستانی
ترمسوس: شهری است پیسیدیان با بقایای آگورا، تئاتر و اودئون. این شهر به باشکوه ترین گورستان در دریای مدیترانه در ۳۵ کیلومتری شمال غربی آنتالیا شهرت دارد.

پرگه: ۱۸ کیلومتری شمال شرقی آنتالیا. ویرانه ها بر روی دو تپه، تئاتر در یکی و آکروپولیس در دیگری گسترده شده است. طبق افسانه این شهر توسط سه قهرمان از تروا ساخته شده است.

سیلیون: ۳۴ کیلومتر از آنتالیا در جهت آلانیا. بین آسپندوس و پرگه واقع شده است و قدمت آن به قرن چهارم قبل از میلاد می رسد.

آسپندوس: یکی از شهرهای مهم پامفیلیا. در نقطه ای قرار دارد که رودخانه کوپرو به دریا می رسد. زمانی که بندر مهم و مرکز تجاری بود، به پرورش بهترین اسب های روی زمین شهرت دارد. اودئون، بازیلیکا، گالری و فواره ها ارزش دیدن دارند.

برترین دابسمش ها

 

برترین دوربین مخفی ها